Namotivujte se k pravidelnému cvičení!

Zná to každý z nás. Přijde období, kdy máme nějaké to kilo navíc a rozhodneme se s tím něco dělat. Začneme se tedy lépe stravovat, vynecháme přílohy, coly a přidáme nějaký ten pohyb ve fitness centrum. Za pár týdnů či měsíců zhubneme na naši požadovanou váhu, jsme šťastní, ale málokomu vydrží tento elán dlouho. Většina se po docílení svého vrátí ke svým starým návykům a jídelníčku. Co vzniká? Začarovaný kruh hubnutí a přibírání. Jak to vyřešit? Začněte pravidelně a dlouhodobě cvičit a osvojte si základní pravidla zdravého stravování!

Začněte hned! Zařaďte pravidelné cvičení do svého diáře. Alespoň dvakrát týdně navštěvujte fitness centrum a cvičte. Pokud možno, tak pod dohledem zkušeného osobního trenéra, který vám sestaví trénink přímo na míru a navíc pohlídá, aby jste své tělo zbytečně nepřetěžovali či naopak si trénink neodlehčovali.

Pokud jste si již vyhradily dny v diáři, tak je třeba je striktně dodržovat. Žádná schůzka ani bolest hlavy vás nesmí odradit. Začátek bude těžký a bude bolet, ale až si vaše tělo na pohyb zvykne, nebudete s tím chtít přestat. Pohyb se stane vaši drogou, zdravou drogou. Budete lépe vnímat každý sval na svém těle, budete se cítit silnější a krásnější, zvedne se vám sebevědomí a budete více odvážnější. Pohyb dokáže hotové zázraky.

Důležitý efekt u cvičení je také ten, že díky něj sami změníte i své stravovací návyky. Uvidíte jaká dřina cvičení je a jak těžké je s tělem pracovat a nebudete do něj chtít dostávat jednoduché cukry, plno tuku, sladkých nápojů apod. Budete chtít vaše tělo odměnit kvalitní bílkovinou, lehkým salátkem, rybou a sem tam nějakým tím oříškem.

Jistě, nastanou chvíle, kdy cvičení prostě nebude možné, např. na dovolené, ale i zde se zkuste hýbat – plavat, běhat, aktivně relaxovat. A ihned jak se vrátíte z dovolené, tak naskočíte do svého starého cvičícího režimu.

Vezměte to tedy z toho druhého konce. Nechoďte cvičit, protože potřebujete nutně zhubnout, ale choďte cvičit, protože prostě chcete udělat něco pro své zdraví do budoucna, jen tak vám sport může vydržet.

A pokud si nevíte rady, kam přijít, tak neváhejte a objednejte si u nás bezplatnou konzultaci zdarma. Rádi vám pomůžeme se správným tréninkovým plánem, jídelníčkem a případnými blokacemi svalů a kloubů. Volejte na 774 57 24 25, Ing. Adam Levit, osobní trenér Ostrava.

Mějte se skvěle!

Zdroj obrázku: www.fineartamerica.com

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *